Zajęcia

Zajęcia w naszym przedszkolu:

Język angielski Język angielski
Codziennie prowadzone w przedszkolu zajęcia są doskonałym wprowadzeniem dzieci
w świat języka angielskiego i punktem wyjścia do ich nauki na kolejnym szczeblu edukacji.

Nadrzędnym celem „Zabaw z językiem angielskim” jest stworzenie możliwości osłuchania dzieci z językiem obcym już od 2,5 lat, rozróżniania języka obcego od ojczystego oraz rozwijanie zdolności i umiejętności językowych na poziomie adekwatnym do możliwości dzieci w wieku przedszkolnym poprzez inspirującą wyobraźnię i umysł dziecka. Mają one dostarczyć dzieciom radość i poczucie sukcesu.

Język niemiecki Język niemiecki

Język niemiecki – wprowadzamy jako drugi język obcy  w cykl tygodniowych zajęć
i zabaw dzieci. Stosujemy różnorodne techniki i metody oraz narzędzia poznawcze, co zapewnia przyswajanie języka wszystkimi zmysłami poprzez działanie, nowe wyzwanie
i zabawę. Ważne jest zatem jak wprowadzimy dzieci w środowisko języka angielskiego oraz języka niemieckiego.

Religia Religia

Katecheza w okresie przedszkolnym ma charakter wychowawczy, zwracający uwagę na rozwój życia wiary jak ufność, radosne uczestnictwo, umiejętność bezinteresownego dzielenia się z innymi czy wdzięczność.

Zajęcia rytmiczno – umuzykalniające i śpiew Zajęcia rytmiczno – umuzykalniające i śpiew
Zajęcia rytmiczno – umuzykalniające dla dzieci w wieku przedszkolnym mają na celu rozbudzenie wrażliwości muzycznej i estetycznej dzieci, rozwijanie zamiłowania do śpiewu, muzyki, tańca oraz zaspokajanie potrzeb ruchu poprzez: rozwijanie słuchu muzycznego, kształcenie poczucia rytmu, poprawne śpiewanie piosenek, wspólne muzykowanie na instrumentach perkusyjnych, rozwijanie wyobraźni i innowacji twórczej. Czas trwania zajęć dostosowany jest do poszczególnych grup wiekowych dzieci. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy.

Śpiew pozwala dzieciom w wesoły i pogodny sposób zrozumieć otaczającą go rzeczywistość. Zajęcia wykorzystujące te formę aktywności uczą prawidłowego oddechu, poszerzają słownictwo i skalę głosu dziecka.

Zumba Zumba

Zumba to dla dzieci doskonały sposób na połączenie aktywności fizycznej z dobrą zabawą. Prowadzone przez profesjonalnych instruktorów zajęcia zapewnią najmłodszym rozrywkę, jednocześnie dbając o rozwój motoryczny. Dla naszych pociech, zajęcia dodatkowe powinny stanowić zarówno coś rozwijającego, jak i przyjemnego. Taniec zumba dla dzieci w wieku przedszkolnym spełnia obie wskazane cechy. Doskonale przygotowani do pracy z najmłodszymi instruktorzy uczą podopiecznych układów tanecznych wykonywanych w rytm ulubionej muzyki, które rozwijają koordynację i gibkość ciała. Zumba dla dzieci ze względu na to, że niektóre figury należą do skomplikowanych dodatkowo rozwija pamięć i koncentrację, co przydaje się na różnych płaszczyznach życia.

 

 

Roar dance- obudź w sobie lwa Roar dance- obudź w sobie lwa

Roar dance to program taneczno- rozwojowy skierowany dla dzieci od 2 do 6 lat. Podczas każdego spotkania przeżywamy z dziećmi nową, niezapomnianą przygodę. Zajęcia te sprawiają, że dzieci są odważne, pewne siebie i świadome własnych możliwości.

Hip-Hop Hip-Hop

Hip-hop to dynamiczny i widowiskowy styl tańca. Najważniejszymi cechami tej techniki są luz, spontaniczność oraz żywiołowość. Zajęcia dla najmłodszych tancerzy hip-hopu nastawione są przede wszystkim na zabawę z rówieśnikami. Instruktor organizuje każdą lekcję tak, aby spożytkować energię dzieci i zachęcić je do samodzielności. Na zajęciach maluch zwiększa koordynację ruchową, wzrokową i słuchową. Hip-hop wykształca u maluchów poczucie rytmu oraz rozwija wyobraźnię. 

Zajęcia w sali doświadczania świata Zajęcia w sali doświadczania świata

Zajęcia w sali doświadczania świata mają za zadanie pobudzić główne zmysły: dotyk, wzrok, słuch i węch. W ten sposób do układu nerwowego dostarczane są bodźce, które niezwykle korzystanie wpływają na koncentrację i pamięć.

Gimnastyka korekcyjna Gimnastyka korekcyjna

Gimnastyka korekcyjna dla dzieci to ćwiczenia, których celem jest profilaktyka oraz leczenie wad postawy u najmłodszych. Polega na wzmacnianiu i uelastycznianiu konkretnych partii mięśni, poprawie ich wytrzymałości oraz na kształtowaniu i utrwalaniu nawyków dotyczących utrzymywania prawidłowej postawy.

Zajęcia sportowe z Kangurem Zajęcia sportowe z Kangurem

Program zajęć ruchowych ,,drużyna kangura” zachęcający dzieci do podejmowania aktywności fizycznej opartej na zabawie, z przewodnim przyrządem programu czyli piłką i przewodnią postacią- Kangurem.