100 rocznica Niepodległości w Żeglarzach

„Powiewa flaga, Gdy wiatr się zerwie. A na tej fladze Biel i czerwień. Czerwień to miłość, Biel – serce czyste. Piękne są nasze Barwy ojczyste.” Cz. Janczarski

Tydzień patriotyzmu w Rybkach

„Nasze Przedszkole wolność szanuje i do 100 rocznicy Niepodległości się przygotowuje”

Obchody 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę zainaugurowaliśmy wykonaniem kącika patriotycznego. Podczas zajęć Rybki poznały symbole narodowe, uczyły się Hymnu, wysłuchały legendę o powstaniu państwa polskiego „O Lechu Czechu i Rusie”, malowały flagi, kolorowały godła. Zajęcia te pomogły  dzieciom zrozumieć znaczenie bycia patriotą i jakie znaczenie dla każdego Polaka powinny mieć symbole narodowe.

100 rocznica niepodległości w grupie bąbelki

W tym tygodniu tematem przewodnim była Polska–moja ojczyzna. Dzieci uczyły się hymnu ” Marsz Dąbrowskiego”, symboli narodowych: flaga, godło, hymn, wysłuchały legendę o Sawie i Warsie oraz o Smoku Wawelskim. Dziś uczestniczyły w przedstawieniu z okazji 100 rocznicy Niepodległości i razem z innymi przedszkolakami zaśpiewały wspólnie hymn.

Dzień Niepodległości

Wyspa Szkrabów także włączyła się w akcję MEN – „Rekord dla Niepodległej”- o godz. 11:11 cała społeczność przedszkola zaśpiewała 4- zwrotkowy hymn narodowy, nie zabrakło wierszy i piosenek patriotycznych oraz białej róży.